کدام تصفیه هوا را بخریم؟

پیش از این در مطلب راهنمای خرید تصفیه هوا نکات مهمی را که باید در هنگام انتخاب دستگاه تصفیه هوای خانگی در نظر داشته باشید، توضیح داده بودیم. اما در بازار دستگاه‌های تصفیه هوا متاسفانه برندهای ناشناخته و گمنام پرشماری وجود دارد که موجب سردرگمی خریداران شده و به علت نداشتن ضمانت معتبر و یا خدمات پس از فروش ضعیف، موجب نارضایتی مصرف‌کنندگان می‌شوند. به این جهت در فروشگاه اینترنتی سام مدل‌های متنوع تصفیه هوای سامسونگ را فراهم کرده‌ایم که هر کدام با توجه به خصوصیات و ویژگی‌های فنی، مناسب مصرف‌کنندگان مختلف است. اما از میان این مدل‌ها که همگی با ضمانت رسمی سام سرویس عرضه شده‌اند، کدام مدل مناسب نیازهای شماست؟

 

تصفیه هوای B90
این دستگاه را می‌توانیم پرقدرت‌ترین تصفیه هوای سامسونگ و یکی از بالاترین مدل‌های در بازار تصفیه هوا بدانیم. تصفیه هوای B90 سامسونگ این قدرت را دارد تا به تنهایی ۹۳ متر مربع را زیر پوشش بگیرد و هوا را پاکسازی کند. در نتیجه یک مدل ایده‌آل برای خانه‌ها و آپارتمان‌های متوسط به بالاست. از طرفی در شرکت‌ها و اداره‌ها که معمولا سالن‌های بزرگ و یا پرتردد دارند نیز این دستگاه یک گزینه ایده‌آل و موثر است. B90 دارای فن قدرتمندی‌ست که می‌تواند هوای اطراف را به سرعت مکیده و پس از عبور از ۵ لایه فیلتر، آن را در سه جهت مختلف به محیط برگرداند. به همین جهت بالاترین سرعت پاکسازی هوا را در میان دستگاه‌های مشابه دارد.
تصفیه هوای B90 سامسونگ به دلیل همین مختصات و قابلیت‌های فنی، ابعاد بزرگتری نسبت به دیگر تصفیه هواهای موجود در بازار دارد و ارتفاع آن ۱۰۵۴ میلی‌متر (کمی بیشتر از یک متر) است. به همین جهت پیش از خرید حتما فضای مناسب آن را در خانه در نظر بگیرید زیرا که برای عملکرد مناسب باید هوا در تمام اطراف دستگاه به راحتی جریان یابد و چسباندن آن به دیوار می‌تواند راندمان تصفیه هوا را پایین بیاورد.

 

تصفیه هوای C60

اگر به دلیل فضای کوچک نمی‌توانید مدل B90 را انتخاب کنید، گزینه ایده‌آل شما تصفیه هوای C60 سامسونگ است. این مدل در واقع برادر کوچکتر B90 است که از نظر ظاهری مشابه با آن طراحی و ساخته شده اما در ابعادی کوچکتر (ارتفاع مدل C60 برابر با ۷۳.۸ سانتی‌متر است). این دستگاه نیز به سبب طراحی هوشمندانه و آینده‌نگرانه‌اش می‌تواند به سرعت هوای تصفیه شده را پس از عبور از فیلترهای چهارگانه در جهت‌های مختلف منتشر کند. همچنین این ویژگی را دارد که با اتصال یک دانگل مجزا به اینترنت وصل شده و به شما اجازه دهد تا از طریق اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند، به مدیریت دستگاه و مشاهده عملکرد آن بپردازید. به‌طور مثال می‌توانید پیش از رسیدن به خانه، دستگاه را از طریق گوشی خود روشن کرده تا به محض ورود هوای پاک و تصفیه شده را استنشاق کنید.
تصفیه هوای C60 می‌تواند تا ۶۰ مترمربع را زیر پوشش بگیرد که به همین دلیل مناسب آپارتمان‌ها یا اتاق‌های کار است. همچنین وجود چرخ در زیر دستگاه به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی آن را جابه‌جا کنید. در نتیجه در طول روز می‌توانید دستگاه را در نشیمن یا نزدیکی آشپزخانه قرار دهید و هنگام شب، به اتاق خواب ببرید.

 

تصفیه هوای P55
دستگاه تصفیه هوای P55 سامسونگ با سطح پوشش ۵۵ متر ساخته شده است و در مقایسه با مدل‌هایی که بالا معرفی کردیم، ابعاد بسیار کوچکتری دارد. ارتفاع دستگاه فقط ۴۵ سانتی‌متر است و در نتیجه اگر با مشکل کمبود جا در آپارتمان مواجه‌اید، مدل P55 می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در مدل P55 همچون مدل C60 از فیلترهای چهارگانه استفاده شده است، یعنی دستگاه می‌تواند ذرات ریز، گرد و خاک، موی حیوانات، ذرات میکروسکوپیک، آلرژی‌زا و بوهای نامطبوع را دفع کند. اما مهم‌ترین نکته در این مدل که در دیگر تصفیه هواهای سامسونگ وجود ندارد، قابلیت رطوبت‌سازی آن است. تصفیه هوای P55 می‌تواند با رصد کردن میزان رطوبت در محیط، مقدار آن را به سطح مناسب و ایده‌آل برساند. این ویژگی زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم در فصل‌های سرد سال که آلودگی هوا در اوج است، به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی و بسته بودن پنجره‌ها، میزان رطوبت هوا در خانه به کمترین میزان می‌رسد که همین مساله موجب ابتلا به بیماری‌های مختلف و ناراحتی‌های پوستی می‌شود.

 

تصفیه هوای M50
دستگاه تصفیه هوای M50 از نظر ابعاد جایی مابین مدل P55 و C60 قرار می‌گیرد اما در مقایسه با آنها سطح پوشش کمتری (۵۰ مترمربع) را دارد و از سه لایه فیلتر برای تصفیه هوا بهره می‌برد. این دستگاه با استفاده از فیلتر DNA می‌تواند تمام بوهای ناخوشایند و آزاردهنده را از محیط دفع کند و با داشتن فناوری دکتر ویروس به از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌های بیماری‌زا بپردازد. نشانگرهای قرار گرفته بر روی وجه بالایی دستگاه نیز وضعیت کیفی هوای اطراف و عملکرد دستگاه را به اطلاع کاربر می‌رساند.

 

تصفیه هوای G42 و G35

از میان مدل‌های جدید تصفیه هوای سامسونگ دو مدل G42 و G35 از نظر ظاهری و ابعاد کاملا مشابه با یکدیگر هستند اما از نظر فنی و توانایی با هم تفاوت‌هایی دارند. تصفیه هوای G42 می‌تواند تا ۴۲ متر مربع را تحت پوشش قرار دهد و با استفاده از یک دانگل مجزا، به اینترنت بی‌سیم متصل شود. در نتیجه به کاربر اجازه می‌دهد تا از طریق اپلیکیشن به مدیریت دستگاه پرداخته و وضعیت عملکرد و کیفیت هوا را مشاهده کند. تصفیه هوای G35 اما این قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد و حداکثر سطح پوشش آن ۳۵ مترمربع است. در نتیجه براساس فضای مورد استفاده‌تان می‌توانید مدل مناسب را از میان این دو برگزینید.
از نظر طراحی این دو دستگاه دارای یک دستگیره تاشو در قسمت بالایی خود هستند که در ترکیب با چرخ‌های پنهان در زیر دستگاه اجازه حمل و نقل راحت تصفیه هوا در خانه یا محل کار را می‌دهد. اگر فضای شما بزرگ است به راحتی می‌توانید دستگاه را با خود جابه‌جا کنید. تصفیه هواهای G42 و G35 از فیلترهای سه‌گانه برای پاکسازی هوا استفاده می‌کنند و قدرت زدودن گردوغبار، گازهای مضر و ذرات میکروسکوپی را دارند.

 

تصفیه هوای J41

در میان دستگاه‌های تصفیه هوای سامسونگ مدل J41 با توجه به سطح پوشش و امکانات فنی، یک گزینه اقتصادی و به صرفه برای هر فضایی‌ست. اگر به دنبال دستگاهی هستنید که با یک سطح پوشش مناسب (۴۱ مترمربع) و داشتن فیلترهای سه‌گانه، کیفیت هوای اطراف را به حد استاندارد و مناسبی درآورد، مدل J41 گزینه خوبی‌ست. این تصفیه هوا از نظر ابعاد نیز در مقایسه با دیگر دستگاه‌ها برای خانه‌های کوچک مناسب‌تر بوده و ارتفاعش ۴۸ سانتی‌متر است.
فناوری دکتر ویروس در تصفیه هوای J41 سامسونگ به از بین بردن ویروس‌های بیماری‌زا می‌پردازد که در ترکیب با قابلیت فیلترهای سه‌گانه، هوای محیط را به سطح مطلوب می‌رساند. حتی اگر در خانه دستگاه تصفیه هوای دیگری دارید و دنبال دستگاهی برای اتاق خواب می‌گردید، این مدل با توجه به قیمت و ابعاد می‌تواند راهکار خوبی باشد.

 

تصفیه هوای S38
مدل S38 تصفیه هوای سامسونگ اگرچه سطح پوشش کمتری در مقایسه با اکثر مدل‌ها دارد (۳۸ مترمربع) اما به جهت بهره بردن از چهار لایه فیلتر، جزو دستگاه‌های متوسط و میانی این خانواده به حساب می‌آید. فیلتر اول در این دستگاه وظیفه از بین بردن ذرات گردوخاک، گرده‌ها و موی حیوانات را دارد و فیلتر دوم به جذب ذرات میکروسکوپیک و مضر می‌پردازد. فیلتر سوم ضدآلرژی بوده و فیلتر چهارم با حذف بوهای نامطبوع، هوای محیط را دلپذیر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *